Ziemia nie kręci się wokół Słońca, Ziemia kręci się wokół Paryża
Blog > Komentarze do wpisu
Poczwarka/ Dorota Terakowska

Dotychczas omijalam ksiazki Doroty Terakowskiej szerokim lukiem. Malo zachecajace tytuly, jeszcze mniej zachecajace okladki... (a od dziecka powtarzali, ze wyglad nie jest najwazniejszy. Z ladnej miski sie nie najesz! ;)).

Kupilam Poczwarke dzieki corce autorki ;) Po obejrzeniu swietnych 33 scen z zycia http://poddachamiparyza.blox.pl/2009/06/33-sceny-z-zycia.html oraz bardzo dobrego Ono Malgosi Szumowskiej postanowilam sprobowac zmierzyc sie z proza jej mamy (mamy, ktora skorzystala na przyklad z pomyslu corki piszac Ono).

Kupilam Poczwarke i...

... nadal omijalam ksiazke szerokim lukiem. Tym razem nie ze wzgledu na to, co na zewnatrz, ale na to, co wewnatrz. Temat bowiem czail sie tam nielatwy. Mlode szczesliwe malzenstwo, ktore realizuje jak burza wszystkie zyciowe plany i ambicje z niecierpliwym podnieceniem czeka na spelnienie sie kolejnego marzenia – narodziny corki. Corki, ktora ma juz zaplanowane cale zycie, od anglojezycznego przedszkola, poprzez szkole muzyczna, narty w Alpach i tenisa, az po studia na Oxfordzie. Corki, ktora... rodzi sie z charakterystyczna mongloska falda na powiekach. Corki z Zespolem Downa.

Obawialam sie, ze bedzie przygnebiajaco, z wyrokiem, nie do zniesienia w te dlugie ponure jesienne wieczory. Ale wcale tak nie jest. Ksiazka wprowadza zmeczony, ale ze spokojnym sumieniem swiat matki, sfrustrowany, ale po cichu kochajacy swiat ojca, ale przede wszystkim kolorowy i soczysty swiat wyobrazni dziecka.

Nie ma fajerwerkow, nie ma katastrofy. Ladnie napisana ksiazka z nielatwym tematem.

Przy kolejnej bytnosci w ksiegarni skusze sie jednak, zeby zagladac pod mniej atrakcyjne okladki. Z ladnej miski.. itd! ;)

wtorek, 15 grudnia 2009, karolinabart

Polecane wpisy

Komentarze
2009/12/16 14:27:11
ja jej książki czytałam dwie, "Ono" i "Dobry adres to człowiek".
-
Gość: czara, *.84.97-84.rev.gaoland.net
2009/12/16 17:45:12
A ja nie czytałam żadnej, a zawsze miałam i teraz tym bardziej mam ochotę..
-
karolinabart
2009/12/17 13:00:23
@chiara76 - i jak Ci sie podobaly?
-
2009/12/17 13:26:18
"Ono" jest mocno wstrząsającą książką, ale niestety, chyba prawdziwą. "Dobry adres..." pogodniejsza, też mi się podobała.